Meghívó

2018-11-07
MEGHÍVÓ A LAJOSMIZSEI FEKETE ISTVÁN SPORTISKOLAI ÁLTALÁNOS ISKOLA SZERETETTEL VÁRJA A NAGYCSOPORTOS GYEREKEKET ÉS HOZZÁTARTOZÓIKAT BEISKOLÁZÁSI PROGRAMJAIRA!

Papírgyűjtés

2018-10-20

Tájékoztató

2018-10-18

Bolyai Matematika Csapatverseny

2018-09-05
Iskolánk tanulói közül 4 fős csapatok jelentkezését várjuk a versenyre 2018. szeptember 14-ig a tanítóknál, szaktanároknál.

Tájékoztatás a szülők részére

2018-08-18

Papírgyüjtés

2018-06-01
Az iskola a hagyományokhoz híven idén is megrendezi a PAPÍRGYŰJTÉST!

Nyári napközi felmérés

2018-05-29

Gyermekekért Plusz Alapítvány

2018-05-18

Futófesztivál 2018

2018-05-15

Jótékonysági bál

2018-02-10

2017-12-05
IDŐPONT VÁLTOZÁS: TÉRÍTÉSI  DÍJ PÓTBEFIZETÉS

Étkezési díj befizetés

2018-09-27
Felhívás!

Te szedd! Önkéntesen a tiszta Magyarországért!

2017-09-15

XXVIII. Zrínyi Ilona matematikaverseny

2017-09-05

Internetes matematikaverseny

2017-09-05
Sulinet hírmagazin

Milyen a jövő osztályterme?

Wed, 07 Nov 2018 18:57:00 GMT
A jövő osztályterméről gondolkodva mindenkinek más és más jut az eszébe.

Minden tizedik iskola csatlakozott a Code Week-hez

Tue, 30 Oct 2018 15:37:00 GMT
Minden eddiginél többen vettek részt idén a Code Week-en.

eTwinning Magyarország Verseny és Gyereknap 2018

Thu, 25 Oct 2018 09:58:00 GMT
Az eTwinning Magyarországi Szolgáltató Pont minden év őszén megrendezi az eTwinning Magyarország Versenyt...

Jövő osztályterme képzési kínálat 2019-re

Thu, 18 Oct 2018 11:43:00 GMT
A European Schoolnet a Jövő Osztályterme koncepcióhoz kapcsolódó, fizetős tréningeket hirdet 2019-re.

eTwinning Hetek Pályázat

Wed, 17 Oct 2018 17:39:00 GMT
Az eTwinning program keretein belül megrendezett eTwinning Hetek programjaiban a Magyarországi Szolgáltató Pont is közreműködik.

FCL, sulik, Portugália 3.

Fri, 12 Oct 2018 18:57:00 GMT
Mit is takar az FCL koncepció? Hogyan néz ki a Jövő Osztályterme Portugáliában?

FCL, sulik, Portugália 2.

Fri, 12 Oct 2018 18:51:00 GMT
Mit is takar az FCL koncepció? Hogyan néz ki a Jövő Osztályterme Portugáliában?

FCL, sulik, Portugália 1.

Fri, 12 Oct 2018 13:05:00 GMT
Mit is takar az FCL koncepció? Hogyan néz ki a Jövő Osztályterme Portugáliában?

Az ENABLE program pilot szakasza lezárult

Mon, 08 Oct 2018 12:19:00 GMT
Hazánkban az Oktatási Hivatal Sulinet osztálya koordinálja a nemzetközi ENABLE antibullying program hazai adaptációs munkáit.

A projekttervezés és megvalósítás trükkjei

Fri, 21 Sep 2018 07:17:00 GMT
Németh Zoltánné Katalin, a Közép-Magyarországi régió eTwinning nagykövete gyűjtött össze néhány hasznos tapasztalatot és tippet.

Az osztályozó vizsga tantárgyankénti , évfolyamonkénti követelményei, a tanulmányok alatti vizsgák tervezett ideje

2018-10-19

Osztályozó vizsgát kell tennie a tanulónak a félévi és a tanév végi osztályzat megállapításához, ha
  • a tanórai foglalkozásokon való részvétel alól fel volt mentve,
  • engedély alapján egy vagy több tantárgy tanulmányi követelményének egy tanévben vagy az előírtnál rövidebb idő alatt tehet eleget,
  • ha a tanulónak egy tanítási évben az igazolt és igazolatlan mulasztása együttesen a kétszázötven tanítási órát meghaladja, és a nevelőtestület döntése alapján osztályozó vizsgát tehet,
  • ha a tanulónak egy tanítási évben az igazolt és igazolatlan mulasztása együttesen egy adott tantárgyból a tanítási órák harminc százalékát meghaladja, és a nevelőtestület döntése alapján osztályozó vizsgát tehet.

1. Pótló vizsgát tehet a tanuló, ha valamely vizsgáról neki fel nem róható okból elkésik, távol marad, vagy a megkezdett vizsgáról engedéllyel eltávozik, mielőtt a válaszadást befejezné.
  2. Javítóvizsgát tehet a tanuló, ha a tanév végén – legfeljebb három tantárgyból – elégtelen osztályzatot kapott. A tanulót a vizsga eredményéről azonnal tájékoztatni kell.
  3. Az osztályozó és javítóvizsgák követelményeit a miniszter által kiadott kerettantervben szereplő követelmények alapján a nevelők szakmai munkaközösségei, illetve – amelyik tantárgynál nincs munkaközösség – a szaktanárok állapítják meg.
  4. A tanulmányok alatti vizsgákon az alábbi tantárgyakból kell írásbeli, szóbeli vagy gyakorlati vizsgarészeket tenniük a tanulóknak:
TANTÁRGY ÍRÁSBELI SZÓBELI GYAKORLATI
Informatika ÍRÁSBELI   GYAKORLATI
Technika, életvitel és gyakorlat     GYAKORLATI
Testnevelés és sport     GYAKORLATI

Osztályozó vizsgán a tanuló a készségtárgyak kivételével minden tantárgyból beszámol tudásáról.
A tanulmányok alatti vizsgák különös – eljárási – szabályai
  • Az írásbeli vizsga időtartama – a szakvélemény alapján ettől eltérést lehetővé tevő esetek kivételével – tantárgyanként és évfolyamonként 45 perc, magyar nyelv és irodalom tantárgyból 60 perc.
  • Egy napon legfeljebb két írásbeli vizsgát lehet tenni.
  • A szóbeli vizsgát az iskola szakos tanáraiból az igazgató által kijelölt vizsgabizottság előtt kell megtartani.
  • A tanulónak az írásbeli vizsgán kapott feladat megoldására legalább 20 percet kell biztosítani, kivéve a 1. pontban tett kivételt.
  • A szóbeli feleletek maximális időtartama 15 perc. Ha a tanuló a feladatát nem tudja megoldani, teljes tájékozatlanságot, árul el az elnök egy alkalommal póttételt húzathat vele. Erre is 20 perc a felkészülési idő, valamint 15 perc a felelet időtartama.
  • A vizsgázó osztályzatát a két felelet százalékos átlaga alapján kell megállapítani.
  • Azt a vizsgázót, aki akár az írásbeli, akár a szóbeli vizsgán figyelmeztetés ellenére meg nem megengedett eszközt használ, az igazgató a vizsga folytatásától eltilthatja, a vizsgaeredménye: elégtelen. Az indokolatlanul félbehagyott vizsgát úgy kell tekinteni, mint ami nem sikerült.
  • A szabályosan megtartott vizsga nem ismételhető meg.
  • A vizsga eredményét a törzslapba és a bizonyítványba a jogszabályban meghatározott záradékokkal be kell vezetni.