Balogh Ágnes

Lajosmizsén születtem, itt voltam általános iskolás, itt töltöttem főiskolás éveimet, és 1993 óta itt dolgozom tanítóként. Az elmúlt 25 év és a közben született 2 gyermekem megerősített abban, hogy a szakmai tudás mellett elengedhetetlen az innováció, a rugalmasság, az alkalmazkodás, a megértésre való törekvés és legfőképpen a szeretet.

Az eltelt évek alatt mindig arra törekedtem, hogy a gyerekek nyugodt, szeretetteljes légkörbe érkezzenek reggelente, jól érezzék magukat, és ezáltal szívesen járjanak az iskolába, hiszen ez a „második otthonuk.” Fontosnak tartom, hogy olyan személy legyek tanulóim szemében, aki egy „biztos pont”, akivel megoszthatják örömüket, gondjaikat.

A gyermekek eredményes oktatása-nevelése érdekében elengedhetetlen a szülő és pedagógus közötti kölcsönös bizalomra épülő őszinte kapcsolat és a segíteni akarás. A jó kapcsolat kialakítása és megőrzése érdekében folyamatosan szervezek olyan programokat, amelyek nemcsak a gyerekeknek, hanem a szülőknek is örömet, élményt nyújtanak.

A matematika, sakk, testnevelés, környezetismeret  iránti szeretetemet igyekszem a gyerekeknek is átadni. Mindezt játékosan, élményekben gazdagon próbálom megvalósítani, figyelembe véve a gyermekek képességeit. Lendületes, energikus típus vagyok, a feszültségmentes, jó hangulatú órák híve. Óráimon szívesen alkalmazom a „szerencsejátékokat”, amiben egyenlő esélye van minden gyermeknek.
Vallom, hogy a pedagógus legfontosabb eszköze a gyerekekkel  való kapcsolatban nem más mint a személyisége, mellyel hat tanítványaira. Bízom benne, hogy személyiségem pozitív nyomot hagyott eddigi tanítványaim életében! Erre törekszem, és ezért dolgozok a jövőben is!

„A nagy szavak nem érnek semmit,
Elszállnak, mint az őszi szél
De a szeretet, ha tiszta szívből fakad,
Elkíséri az embert, amíg él.”

/József Attila/