Hagyományaink

2019-05-21
Az óvodások felé
  • Tök jó nap!
  • Iskolai környezetben fogadjuk és foglalkoztatjuk az őszi időszakban a leendő elsősöket és szüleiket tanító nénikkel (kézműves foglalkozás, zene, tánc, stb.)
  • Iskolába hívogató
  • Meseelőadás a leendő elsősöknek. Szereplők a pedagógusok

Negyedikes tanulóinknak
  • Felsőbe csalogató
  • Valamennyi negyedikes osztály szervezett látogatása felső tagozatos órákra, edzésekre, foglalkozásokra

Valamennyi tanulónknak
  • Fekete István – nap
  • tanítás mentes nap; Névadónkról megemlékezés, emléktáblájának megkoszorúzása; Fekete Istvánhoz, szellemiségéhez, munkásságához köthető program
  • Futófesztivál
  • több táv nevezési lehetőséggel
  • Jótékonysági gála
  • osztályok, egyének, csoportok produkciói a Művelődési Ház színpadán
  • Mikulás
  • klubdélután, illetve közös ünneplés 15-18 óráig (a felső tagozat meghívja a negyedik évfolyamot)
  • Farsang
  • Családi-nap
  • tanulók, szülők, pedagógusok közösen eltöltött napja változatos programokkal (lovaglás, különböző bemutatók, sport- és egyéb foglalkozások, kiállítás, stb.)
  • Gyermeknap
  • a DÖK-kel történt egyeztetés alapján
  • Ballagás,bankett
  • nyolcadikos tanulóinknak; ballagtatók a hetedikesek; ballagást megelőző este –a nyolcadikos tanulók, szülők kérése alapján- bankett az iskolában,szervezők a szülők
  • Nyílt-napok
  • Évente több alakalommal, ahová várjuk a Kedves Szülőket

Megemlékezések
  • Aradi vértanúkra emlékezve október 6.
  • Nemzeti ünnep október 23.
  • Kommunista és egyéb diktatúrák áldozatai február 25.
  • Március 15. március 15.
  • Holokauszt áldozatai április 16.
  • Nemzeti összetartozás napja június 4.