Kovácsné Szegedi Mária

Kovácsné Szegedi Mária vagyok. Jelenleg a 4. a (sport), a jövő tanévtől az informatikai osztály osztályfőnöke. Közel 40 éve vagyok a pedagóguspályán, hivatásomnak tekintem azt. Csodálatos látni, ahogy formálódnak, okosodnak, önállósodnak kezem között a kicsi gyermekek.

Igyekszem mindig megújulni a tanításban. Odafigyelek és segítem a felzárkóztatásra szoruló tanulókat. Szép sikereim vannak a tehetséggondozásban is. Házi, területi, megyei versenyeken eredményesen szerepelnek tanulóim.

Fontosnak tartom, hogy az iskolába érkező gyermeknek valóban második otthona legyen az iskola. Ezt szeretetteljes, oldott légkörrel és odafigyeléssel igyekszem megteremteni. A szülőkkel való kapcsolattartás is lényeges egy jó osztályközösség kialakításában. Ezért törekszem sok közös iskolán kívüli programot szervezni.
„Azért vagyok pedagógus, hogy a természetnek nyers gyémántját szép vigyázattal csiszoljam
kristályba.”     /Németh László/