Szent Benedek Informatika Verseny

November 30-án iskolánk tíz tanulójával Kiskunfélegyházára, a Szent Benedek Általános és Középiskolába látogattunk, ahol az iskola névadójáról elnevezett informatika versenyt rendezték.
A diákokat a szövegszerkesztési, táblázatkezelési, és prezentációkészítési (Word, Excel, PowerPoint) feladatok után egy elméleti feladatsor várta. Iskolánkból Gémesi Fanni volt a legügyesebb versenyző.
A szervezők teával és zsíros kenyérrel láttak vendégül minket és robottechnikai bemutatóról is gondoskodtak. A műszaki profilú iskolában főleg fiúk tanulnak, mi mégis iskolánk egyik tavalyi lánydiákjával, Vas Cintiával találkoztunk, aki emelt nyelvű informatikát tanul. Sok színes élményt mesélt az iskolai és kollégiumi életről, az iskola szabályairól és szokásairól. Szavai megerősíthették bennünk, hogy érdemes tanulni és a kemény munka meghozza gyümölcsét.

László Gergely