A hal, mint étel

2022-04-07
A Halak napja alkalmából a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal Állami Halőri Szolgálata „A hal, mint étel” címmel fotópályázatot hirdetett az általános iskolai diákok számára.
2022 februárjában immár második alkalommal indult útjára a gyermekeknek szóló, kreatív pályázat, amely ezúttal a halfogyasztás népszerűsítését tűzte ki célul.
A megmérettetésre halból készült ételek – amit a tanulók maguk, házilag készítettek el– fotóival lehetett pályázni. A képekhez mellékelni kellett a halétel receptjét, és a Miért együnk halat? kérdésre adott választ.
A verseny összes pályázója közül a legjobb 5 alsó- és 5 felsőtagozatos diák részesült elismerésben.
A Nébih szakemberei alkotta zsűri a felső tagozatos kategóriában iskolánk 5.d osztályos tanulóját KISJUHÁSZ LILI ZOÉ-t díjazta. Pályamunkája : Pappardelle lazaccal .
Gratulálunk az elért szép eredményhez!
Adonyi Gabriella osztályfőnök