Az elmúlt hónap „németes” eseményei

A 2017-es esztendő novembere és decembere kissé mozgalmasan telt a németet tanuló, illetve kedvelő diákok számára. A 8. évfolyam emelt szintű csoportjának három lelkes diákja (Deák Luca, Lehoczky Fruzsina, Káposztás Lili) harmadik helyen végzett a Szent Benedek Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Tagintézménye által szervezett német versenyen, ezt követően  a Kecskeméti Református Gimnázium „Textpuzzle” elnevezésű, játékos szövegértési vetélkedőjén Deák Luca (8. B) a 14., Szarvas Fanni (8. B) pedig a 16. helyet szerezte meg.  E két lány bejutott a Kecskeméti Bolyai Gimnázium szóbeli döntőjébe is, ahol iskolánkat méltó módon képviselték, a legjobb tizennégy tanuló között szerepeltek. Fanni Káposztás Lilivel (8. B) és Lehoczky Fruzsinával (8. D) december 13-án az „Utazás Berlinbe” nevet viselő német csapatversenyen a  4. helyet szerezte meg Kiskunfélegyházán, a  Constantinum Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium, Kollégiumban.
Boda Norbert (8. B) osztályos tanuló a Kecskeméti Szakképzési Centrum Széchenyi István Idegenforgalmi és Vendéglátóipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája által szervezett német online versenyen az első helyet érdemelte ki munkájával.
Jelenleg is zajlik több, országos levelezőverseny, amelyeken iskolánk több tanulója is részt vesz. Nekik kitartást kívánunk a megmérettetésekhez, a versenyeken szép eredményt elért tanulóinkra pedig büszkék vagyunk és szívből gratulálunk Nekik az elért sikerekhez!J

Mencel Mónika Szabina, Sápiné Aczél Ágnes (némettanárok)