Foglalkozások hetén vettünk részt

A BKM Nemzeti Agrárgazdasági Kamara és a BKM  Pedagógiai Szakszolgálat pályaválasztási tanácsadás kezdeményezésére született azzal a célzattal, hogy az élelmiszeripari, mezőgazdasági szakmákat, illetve az agrár szakképzést népszerűsítsék a felnövekvő generáció számára. A legfőbb célközönség a különböző általános iskolák hetedikesei voltak, akiket már kell, hogy foglalkoztassa a pályaválasztás.
A Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola a Foglalkozások Hete elnevezésű program egyik fő állomása volt március 29-én.
A második fő állomás aKocsis Pál mezőgazdasági és környezetvédelmi szakközépiskola volt április 4-én.
Mindkét iskola bemutatta nekünk a tangazdaságát, valamint az ott folyó oktatási folyamatokba nyerhettünk kis kedvcsináló betekintést. A tangazdaságok után az iskolákkal is megismerkedhettünk kicsit.
A programhét egy záró konferenciával végződött A Kocsis Pál mezőgazdasági és környezetvédelmi szakközépiskolában, ahol a szervezők és a résztvevő diákok mondhatták el véleményüket, élményeiket.
Iskolánkat Tóth Réka és Hegyes Elvira képviselte a 7. E osztályból.
Készítette: Balda Beatrix