Kicsi kultúrális attasé

2022-07-31
Több mint 400 diák jelentkezett a Magyarság KicsiNagykövete verseny Bács-Kiskun megyei megmérettetésére, melynek díjátadóját a kecskeméti Hírös Agórában tartották.
A Magyarság KicsiNagykövete verseny célja segíteni a 4-6. osztályos diákok alkotókészségét, tehetségük kibontakoztatását és önbizalmuk építését a kreatív tanulás eszközeivel.
A szellemi vetélkedőben műveltségi, kreatív és kincskereső versenyeken felfedezhetik környezetük – megyéjük, majd Magyarország – kulturális és történelmi értékeit a gyerekek.
Dr. Zombor Gábor, a megyei verseny fővédnöke  elismerő szavakkal illette a fiatalok kreativitását, kiemelve, hogy olyan megoldások születtek, melyek a felnőtteknek is becsületére válna.
Strack Marika, az országos verseny ötletgazdája gratulált Ugrina Bulcsúnak, iskolánk 5.d osztályos tanulójának, aki Bács- Kiskun megye Kicsi Kulturális Attaséja lett.
Felkészítő tanára Adonyi Gabriella osztályfőnök.
Szeptember 30-án rendezik az országos döntőt, ahol a megyei nagykövet és a három kicsi attasé indul a végső győzelemért.
További sok sikert kívánunk az országos megmérettetésen!