Minősített Etwinning projekt

2022-07-31
Iskolánk „ Christmas in Europe ” projektje elnyert a MINŐSÍTETT ETWINNING PROJEKT
címet, melyre az ötödik évfolyam emelt angol nyelvi csoportjának tanulói pályáztak.
A több hónapig tartó nemzetközi programban 14 európai ország diákjai vettek részt.
A karácsony az embereknek, különösen a gyerekeknek fontos élmény. A „Christmas in Europe” projekt rámutat a karácsonyi hagyományokra az európai országokban. A projekt célja a kulturális orientáció és a nyelvi fejlesztés volt.
A diákok megismerték más nemzetek karácsonyi hagyományait, online játékokat próbáltak ki, karácsonyi dalokat énekeltek és karácsonyi kézműves ajándékokat készítettek. Közös karácsonyi e-book készült a résztvevő országok karácsonyi dekorációjával. Karácsonyi szótárat és karácsonyi képeslapokat is készítettek a gyerekek és elküldték a projektben részt vevő iskoláknak. Online találkozókon vettek részt a tanulók, mely fejlesztette angol nyelvtudásukat.
A projektben résztvevő gyerekeket Adonyi Gabriella tanárnő koordinálta.